E-přihláška

Chceme se tak vyhnout co nejvíce „papírování na koleně“ a následnému zpracovávání stohů papíru – v tomto případě ještě navíc obsahujících citlivé údaje kde je předepsaný určitý režim přístupu k daným informacím. Vaše údaje na přihlášce zadáte bezpečně přímo do formuláře elektronické přihlášky v centrálním skautském informačním systému.

Kdy se přihlásit a jak?

• Z důvodu naplnění kapacity přijímáme děti z čekací listiny. Do čekací listiny se lze zapsat zde.
  • Jakmile budeme nabírat děti na volná místa (většinou v září nebo v lednu), ozveme se vám. Po absolvování několika schůzek vás kontaktujeme ohledně oficiální přihlášky do skautu (obvykle v říjnu).

Elektronická přihláška

• Pošleme ji na email, který nám uvedete při zapsání do čekací listiny. O jejím poslání vás budeme informovat.
  • Mail vám přijde z adresy SkautIS (přímo ze skautského informačního systému).
  • Někdy SkautIS z nějakého důvodu mail neodešle – prosím dejte nám vědět že se tak stalo, na podruhé už je vše obvykle v pořádku.
  • Po otevření uvidíte následující (zde je uveden jako příklad přihláška pro Jana Nováka) a klikněte na zakroužkovaný odkaz.
  • Úvodní stránka formuláře vyžaduje jen kliknutí na tlačítko další.
  • Vidíte že váš autorizovaný email je zde uveden.
  • A již jste v dotazníku přihlášky. Prosím vyplňte jej celý.
  • Po zadání rodného čísla by se mělo vyplnit samo pohlaví a datum narození.
  • Pokud se korespondenční adresa není stejná – dejte NE – a opravdu ji vyplňte – budou vám na ni chodit například skautské časopisy.
  • Přímé kontakty na člena mají smysl jen u větších dětí a v přihlášce dospělého.
  • Doporučujeme vyplnit údaje obou zákonných zástupců – pokud jste členy Junáku – můžete si vypisování ušetřit, systém vás dohledá.
  • Prosíme o uvedení pojišťovny a také o uvedení všech důležitých zdravotních údajů. Tyto informace jsou samozřejmě důvěrné a určené jen pro vedoucí přímo pracující s dítětem.
  • Údaje o škole není nutné vyplňovat.
Volitelné souhlasy
  • Uchovávání údajů člena po ukončení členství má smysl pokud někdy někde budete chtít ve skautu pokračovat.
  • Povolení marketingových účelů je na vás – pravděpodobně vám může přijít nabídka na Skautskou Energii (jinak nevím o nějakém „obtěžování“ členů).
  • Prosím vás ale o zaškrtnutí souhlasu se zveřejněním fotek. Snažíme se vybírat uměřené fotografie z akcí a prezentujeme je na vhodných místech. Děláme to pro vás rodiče, ale i příznivce, sponzory a budoucí zájemce o členství, a také tím způsobem dokládáme a prezentujeme svou činnost.
  • Na konci zaškrtnete ANO a jdeme dál.
  • Zrekapitulujte údaje a odešlete přihlášku a je hotovo.
  • Poté co přihlášku odsouhlasí vedoucí se stáváte plnohodnotnými členy skauta.