Jak vznikala klubovna

Naše klubovna se nachází v areálu za kostelem sv. Isidora v Lulči. Areál je bývalý kamenolom, později školní hřiště. Následně areál zarostl. Od roku 2006 se mu začali věnovat skauti. Vyčistili ho a následně postavili i vlastní klubovnu.

březen 2007

Schválení projektu

Byl schválen projekt víceúčelového objektu pro vodní skauty z Lulče v areálu bývalého lomu.

Úprava areálu

Obec Luleč prostor vyčistila od dřevin a srovnala jej. Poté byla za pomoci rodičů navožen štěrk, byli usazeny pražce, které tvoří palisádu a byla vytvořena základová deska..

léto 2007
listopad 2007

Montáž konstrukce

Po zatvrdnutí betonu se začalo s montáží levé části budovy.

Dokončení konstrukce

Byla dokončena konstrukce skladu a střední části pro WC. Také se pokládaly tašky na střechu a budova byla opláštěna palubkami a natřena.

březen 2008
26.4.2008

Slavnostní otevření areálu klubovny

Areál byl oficiálně otevřen slavnostním nástupem, po kterém následovalo soutěžní dopoledne pro skauty i veřejnost.

Dostavba klubovny

Proběhla dostavba zbylé části klubovny a finální úprava areálu.

2008/2009
19.12.2009

Slavnostní otevření klubovny

Po 3 letech budování byla slavnostně otevřena klubovna. Otevření klubovny se zúčastnilo mnoho vzácných hostů. Po slavnostním nástupu a přestřižení pásky proběhla prohlídka klubovny.

Sklad za klubovnou

Z důvodu rostoucího počtu členů byl postaven sklad za klubovnou, do kterého se přemístili věci ze současného skladu/loděnice.

jaro 2017
podzim 2017

Úprava malé klubovny

Bývalí sklad byl upraven na klubovnu a tím jsme získali další místo na schůzky.

Přístřešek před klubovnou

Díky dotaci od Jihomoravského kraje jsme vybudovali přístřešek před klubovnou, kde nyní máme více místa na sezení.

léto 2018
podzim 2019

Rozšíření půdy na přespání

Na jedné z každoročních brigád jsme rozšířili půdu na přespání a vytvořili jsme tak i budoucí roverskou klubovnu.

Nová kuchyňka

Během koronavirové pandemie jsme se rozhodli rozšířit a opravit kuchyňku, která už byla v nevyhovujícím stavu.

zima 2021

Děkujeme za podporu

Stavba klubovny – I. etapa

Ministerstvu pro místní rozvoj za dotaci v rámci „Podpory obnovy venkova“, kterou jsme využili na začátku stavby klubovny.

Obci Luleč za finanční, materiální a technickou pomoc.

Rodině Kolečkářové z Lulče za dodávku elektřiny.
Rodině Ševčíkové z Lulče za pomoc při úpravách plochy.
Rodině Tiché z Lulče za materiální pomoc.
Rodině Balášové z Ivanovic za zajištění pražců.

Firmě Vrána, Slavkov za dodání dveří.
Firmě Gerbrich, Velké Opatovice za dodání kování.
Firmě Kovo-Tesařík, Slavkov za dodání zámečnických výrobků.

Rodičům lulečských skautů za mnoho odpracovaných hodin.
Skautům z Vyškova za pomoc při úpravách areálů.
Hasičům z Lulče za pomoc.

Stavba klubovny – zbylé etapy

Jihomoravskému kraji za dotaci v rámci projektu „Rozvoj skautského areálu v Lulči“. Díky které jsme instalovali krbová kamna v nové místnosti v klubovně a vybudovali nový přístřešek před klubovnou.

Firmám Dřevodílo Rousínov, Pila Sladký Slavkov, Sollus nábytek a Hanák nábytek za materiální pomoc při stavbě jednotlivých částí klubovny.

A v neposlední řadě všem členům a přátelům oddílu, bez kterých by naše klubovna neexistovala.