Loděnice Pístovice

Skautská loděnice v Pístovicích “Kon-Tiki”

Našim cílem je vybudovat základnu, kde si bude moct po domluvě zajezdit na lodích každý, kdo bude mít chuť a kde budeme moct trénovat na vodácké závody.

Průběh stavby
  • Koncem roku 2019 jsme získali do dlouhodobého pronájmu od města Vyškova část pozemku u rybníka v Pístovicích.
  • V první polovině roku 2020 jsme vykáceli náletové dřeviny, udělali terénní úpravy a vytvořili stojan na pramice.
  • Na podzim roku 2020 jsme vytvořili základy skladu na lodě a na přelomu roku 2020/2021 probíhala stavba skladu.
  • Na jaře 2021 byl sklad hotový a mohli jsme do něj nastěhovat vodácké vybavení.
  • V plánu na další roky je vybudovat druhý dřevěný sklad v horní části areálu a upravit celý areál.

Děkujeme za podporu všem drobným dárcům, kteří nám finančně přispěli na stavbu loděnice. Všem členům a přátelům oddílu děkujeme za pomoc při stavbě loděnice.

Pokud budete chtít přispět k našemu společnému cíli nebo si po domluvě zajezdit na lodích napište na mail martin.vasicek@skaut.cz